NičENí zeMĚ

Podle ekologů je ohroženo 95% deštných pralesů světa

15. března 2007 v 21:02
Plných 95% deštných pralesů světa je ohroženo, protože nepodléhají náležité ochraně. Uvádí se to v nejnovější zprávě Mezinárodní organizace pro ochranu tropických lesů (ITTO).
Organizace nicméně pochválila, že plocha deštných lesů spravovaných náležitým způsobem v rámci udržitelného rozvoje se zvětšila z asi milionu hektarů v roce 1988 na současných 36 milionů hektarů. Nyní tedy odpovídá zhruba rozloze Německa a představuje přibližně pět procent celkového území zaujímaného deštnými pralesy, uvedla ITTO.

Nepřítel strom

14. března 2007 v 23:18 | ikoktejl.cz
Vzpomínáte si na československou jednokorunovou minci, na které mladá dívka sázela lipku? Nebyla to náhoda. Lípa patří mezi uznávané národní symboly, a proto se lipové ratolesti objevovaly třeba na velkém znaku bývalé republiky Československé. V nově vzniklé České republice byste je už na velkém znaku hledali marně. Tato změna jako by symbolizovala i osud skutečných lip, se kterými se dnes nikdo nemazlí. Tento slovanský symbol padl i na Slovanském náměstí v Brně či u hřiště Slovanka v Děčíně.

Američané použili ve Fallúdže chemické zbraně

18. října 2006 v 17:37 | garganulka
Americké jednotky nasadily v Iráku v listopadu 2004 chemické zbraně - bílý fosfor, napalm a zřejmě i kombinace obou látek. V obrovském množství je použily proti civilistům v iráckém městě Fallúdža. Informovala o tom italská veřejnoprávní televize RAI.
Bombardování iráckého města Fallúdža v listopadu 2004 fosforovými náložemi.
 
 

Reklama