Střílení psů v Iráku

17. října 2006 v 23:10 | garganulka |  ZnEUžívÁní zVíŘAt
Na webových stránkách ogrish.com se objevilo video, ve kterém američtí vojáci střílejí ze srandy (oni to nazvali "ze sportu") psa v Iráku. Video bylo doplněno následujícím slovním doprovodem:

"Ahoj, jmenuji se Michael Darcy…z A TRP 1-10 CAV 4ID a když jsme byli v Iráku zabíjeli jsme ze sportu psy…Takže tohohle jsem zastřelil svojí M4 tak z padesáti yardů a on se s vytím složil na zem, měli jsme to za hotovku….V životě jsem neviděl, aby pes schytal tolik ran do hlavy, přinejmenším čtyři, jako tenhle a potom, co jsem si myslel, že už je po něm a nabral ho na lopatu, se ještě vzpamatoval. Tak jsme do něj střelili ještě párkrát… pěkná sranda, to vám řeknu."

Na případ byla upozorněna Mezinárodní organizace na ochranu zvířat PETA (www.peta.org). Ta zaslala dopis se žádostí o vysvětlení na představitele vojenské základny Fort Hood v Texasu, odkud pochází 4.pěší divize (4ID).

Pracovníci tiskového odděleni Fort Hoodu odmítli celou záležitost komentovat s rozpačitým odůvodněním, že oni neprověřují nepodložené podněty jako jsou "internetová zveřejnění." Zdá se ovšem, že stranou prověřování jsou i prošetření, zda "nepodložená tvrzeni" nemají pravdivé jádro.

Protože oficiální reakce z Fort Hood zjevně neuspokojila, uveřejnila PETA tento případ na svých stránkách v rubrice Action Alerts (vyžaduje akci) a žádá lidi, které toto nenechává lhostejnými, aby napsali na adresu:

Major General James D. Thurman
Commanding General
4th Infantry Division
Fort Hood, TX 76544
254-553-1604 (fax)

a požadovali lepší odpověď. Pokud budeme psát, tak prý máme psát slušně. I když by se člověku chtělo chtělo argumentovat, že na hrubý pytel hrubá záplata.

Video (máte-li rádi zvířata, tak na to raději neklikejte):
http://img.livingwithstyle.com/videos/dog_shooting_in_iraq.wmv

Převzato z webu Zvědavec (03.09.2006, Vladimír Stwora: Střílení psů v Iráku)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 garganulka garganulka | Web | 18. října 2006 v 0:10 | Reagovat

Všechny nakopad do prdele!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama